Po vydařeném zápase s Bohemians nás hned druhý den čekala pražská Slavia.
Oproti pátečnímu zápasu jsme nenastoupili v plné sestavě. 4 hráči páteční sestavy dostali volno (dorostence čekal nedělní zápas proti Pragovce). Během zápasu musel odstoupit Matouš Vavřina – natažený sval, takže jsme měli pouze dva hráče na střídání.
Do zápasu jsme vstoupili nad očekávání. 1:0 pro President – Jonáš Lupač po pěkné akci přes naší pravou stranu. Defenzivní lineup byl oproti pátku pasivnější, což vycházelo z menšího počtu hráčů na střídání, kdy bychom aktivní pres nedokázali udržet celý zápas. V druhé čtvrtině musel odstoupit Matouš Vavřina, a my tím pádem jsme byli nuceni změnit defenzivní rozestavění. Celkově jsme ale soupeře drželi v rámci našich možností. Vsrovnání přišlo z trestného rohu, který se zprvu soupeři nepovedl, ale jeho dohrání ano. 1:1. Do vedení šla Slavia opět z trestného rohu – tentokráte jsme nestáli v ideálním úhlu (první vybíhač a brankář) 1:2 pro Slavii. Tak skončil i první poločas což vzhledem k situaci byl dobrý výsledek.

Druhý poločas začala lépe Slavia. 1:3. My jsme se snažili držet herního plánu. Zbytečně jsme v něktrých případech hráli balonky vysokou puší, kdy nesprávné provedení nebo následné zpacování mělo za následek ztrátu balonku a presun do defenzivní formace, která ale fungovala dobře. Třetí čtvrtina skončila 1:3 pro Slavii. V poslední čtvrtině jsme si vytvořili 4 trestné rohy – bohužel bez efektu. Ke konci zápasu, konkrétně 57-58 minuta rozhodla o finálním výsledku. 3 góly během 2 minut byly krutou daní za zbytečné ztráty balonku na vlastní polovině.

Konečný výsledek 1:6 je na konci po zhodnocení všech aspektů z pohledu Slavie asi zaslouženým, nicméně pachuť oněch dvou minut zůstává, stejně tak nevyužitá serie čtyřech rohů za stavu 1:3.
Střelci: Lupáč Jonáš

Fotky ze zápasu:
https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/15240510
Další zápas nás čeká 8.5. od 15:00 opět proti Bohemians, kde budeme hájit svoji šanci na playoff.