Dorostenci President – Slavia

Dorostenci President – Slavia

Dorostenci berou pouze bod

Dorostenci – 17.4. – hřiště Slavia

 

President – Slavia 2:2

 

Střelci branek:

Vojta Šedivý 1x

Tonda Smysl 1x

 

Sestava:

Daňhel Oldřich, Janů Vojtěch, Lupač Jonáš, Novotný Lukáš, Šedivý Vojtěch, Semrád Miroslav, Ševčík Rudolf, Smysl Antonín, Smysl Matěj, Troníček Vojtěch, Vavřina Matouš, Vašek Ševčík

Absence:

Marek Rambousek – stále meti nehrajícími

Tobiáš Procházka – pobyt na táboře

Viktor Leun – rodinný víkend

Michael Bartoš – rodinný víkend

 

Do zápasu zasáhl fakt, že po dvou letech, kdy se o velikonocích hokej nehrál, byly hráči o tomto termínu zvyklí plnit “rodinné povinosti”. Díky absencím dostal šanci v dorostenecké kategorii Vašek Ševčík a hned v prním zápase se mohl zapsat mezi střelce – z blízka ale brankáře Slavie nepřekonal.

Aktivní pressing jsme chtěli praktikovat i přes výše popsaný fakt. První poločas jsme se celkově hledali, vázla kombinace, rozehrávka – počet nevynucených ztráty balonku byl enormní, chyběla lehkost z minulého víkendu. Z toho se rekrutovaly především šance Slavie, kdy nebylo vyjímkou útok 1 na brankáře nebo přečíslení 3 na 2, 2 na 1. Ke zlepšení rozehrávky a tím pádem k pobytu v soupeřově kruhu jsme se dostali až ke konci prvního poločasu kdy jsme, naše možnosti využít nedokázali. Poločas skončil 0:0.

Druhý poločas se nesl již v jiném duchu, rozehrávku jsme zlepšili ( i když je stále na čem pracovat), vytvořili jsme si šance, rohy. Využití rohů – 0, je jistě k zamyšlení a zlepšení při jejich nácviku. Šance na obou stranách zůstaly nevyužity a třetí čtvrtina skončila 0:0 (nutno podotknout že protútoky Slavie byly nebezpečné – obrana odolala s vypětím sil a něldy i dávkou štěstí).

Vše podstatné se odehrálo během poslední čtvrtiny. Šli jsme do vedení po přihrávce Jonáše a na tyči dorážejícího Vojty Šedivého, soupeř srovnal na 1:1 po protiútoku (založení zbytečným útočným faulem v soupeřove čtvrtine) kdy jsme si nepohlídali útočící hráče. Na 2:1 pro President dává Tonda Smysl po forhandové střele úderem z kruhu, při akci se zranil Vojta Janů – naražené koleno. Srovnání opět přišlo po naší nevynucené chybě (špatně rozehraný protiútok, rozhodčí otočili rozehrávkau, centr do kruhu, chyba – roh).  Slavii se nepodařilo roh zahrát dle očekávání, nicméně vytěžili z něj maximum a backhandem Slavia srovnává na 2:2 (defenzivní čtveřice nezareagovala dle intrukcí – musíme zlepšit). Hektický závěr zápasu, záps nedohrál Jonáš Lupač (křeče do nohy po náročném víkendu kdy od čtvrtka se účastnil atletického soustředění), na hřiště se vrátil Vojta Janů, ale koleno jej limitovalo v pohybu. Na konci jsme zahrávali 2 trestné rohy, bohužel bez gólového efektu, po posledním rohu zazněl závěrečný hvizd rozhodčích, skóre 2:2.

 

První jarní gól pro Vojtu Šedivého:

Tonda Smysl – vstřelený gól v každém jarním zápase:

První zápas dorostenecké ligy pro Vaška Ševčíka:

 

 

Další zápas 1.5. čekají naše borce Litice od 16:00 v Liticích (příští víkend dorostenci mají pauzu)

Scroll to top