Dorostenecká liga – U18 v plném proudu

Prohra a výhra – 2. místo průběžné tabulky

Naši dorostenci po jednoznačném vítězství 18:0 nad Kbelami nás čekaly další dva zápasy.

Nejdříve 17.9. V Mnichovicích domácí.

V našem kádru působí od letošní sezóny dva bývalí hráči Mnichovic, po loňském spojení s Rakovníkem, Mnichovice pouze s vlastními hráči – předem bylo jasné, že se bude jednat emočně vypjatý zápas. Dokonce se domácí na poslední chvíli snažili o změnu delegace komise rozhodčích z obav, aby rozhodčí z Kadaně “neovlivnil” zápas ( máme v kádru 5 hráčů z Kadaně).

Mnichovice – President 4:1

Střelec branky:

Rudolf Ševčík 1x

V zápase chyběli zranění Viktor Leun a Lukáš Novotný – oba kontík, a Marek Rmaousek, který si odnesl zranění ruky ze sobotního utkání starších žáků v Kadani. Do zápasu jsme vstoupili dobře, 20 sekund po začátku zápasu jsme beželi ve třech na brankáře. Soupeř měl dobře postavenou obranu, nám vázla rozehrávka (Oba střední obránci hráli po týdenní pauze zaviněné zraněním kotníku po přípravném utkání za muže s Bohemians). Celkově první půlka nám nevyšla díky ztraceným balonkům po přihrávce dopředu, i tak jsme si vytvořili několik rohů, které ale gólem neskončili. Soupeř se ujal vedení – po nepovedeném rohu a špatné reakci vybíhajících hráčů na nastalou situaci jsme inkasovali. My jsme mohli odpovědět, 100% šanci měla na holi exMnichovický Pepa Trnka ale z metru vsítit nedokázal (brankář rybičkou doklepnutí do prázdné branky vyrazil), soupeř navíc neproměnil penaltu (trefil tyčku).  Druhá půle se pro nás vyvíjela dobře. Dvě šance do prázdné branky (Marek Rambousek a Tonda Smysl) gólem neskončily. Soupeř trestal náš nedůraz ve střeleckém kruhu. Druhá penalta a střela z kruhu. Nám se gólově prosadit podařilo až v poslední čtvrtině – Ruda Ševčík pohotově dorazil do prázdné branky. Soupeř ale opět odskočil na tří gólový rozdíl po trestném rohu (střela na hokejku dolů). Do konce zápasu zvýřil už jen vášně faul na Vojtu Janů, který ale rozhodčí přehlédli. Konec zápasu 4:1 pro domácí.

Třetí zápas proti Slavii – na domácím hřišti obou týmů. Potřeba tří bodů v nás probudila potřebnou odpovědnost a koncentraci.

President – Slavia 3:2

Střelci branek:

Tonda Smysl 1x

Šimon Štěpánek 1x

Vojta Troníček 1x

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. My jsme opět vstoupili dobře do zápasu, aktivní pressing opět přinesl první šanci pro naše barvy a také tresnty roh – obé nevyužito a soupeř trestal. Po ztrátě balonku ve středu hřiště a následném brejku střela na křižnou tyč z pravé strany 0:1 pro Slavii. Branka nás nevyvedla z konceptu  a byli jsme za svoji snahu odměněni. Otočení zápasu – 1:1 Tonda Smysl, 2:1 Šimon Štěpánek – oba góly po protiútocích (první gól Šimona v našem dresu v kategorii U18 – Graulujeme). To ještě Tonda Smysl své solo přes celé hřiště zakončil těsně vedle branky, jeho bratr Matěj se ke skluzu na křižné tyči neodhodlal. Náš druhý trestný roh proměnil Vojta Troníček. Do kabin jsme šli s vedením 3:1. Druhá půle se nesla v duchu vytažené obrany Slavie a dlouhých balonku z naší obrany – z toho se rekrutovaly šance z brejků, bez efektu. Soupeř se po odraženém balonku dostal ke snížení na 3:2. Další trestný roh jsme neproměnili. Soupeř stejnou situaci zakončil střelou do připraveného brankáře. Za celý zápas jsme obdrželi tři zelené karty, soupeř ani jednu. Některé situace ale po kartách volali na obou stranách. V poslední minutě po souboji okolo obranné čtvrtiny byl vyloučen Vojta Troníček, soupeř si z rozehrávky šanci vytvořil, ale obrana poslední akci soupeře odolala a mohli jsme slavit 3 body do tabulky.

Fotky ze zápasu:

Průběžná tabulka:

– z pohledu na tabulku vyplývá že se můžeme těšit na vyrovnaný ročník dorostenecké soutěže – 3 týmy dělí mezi sebou skore.

Při vědomí výsledku 1:5 Kbely – Mnichovice (my jsme hráli se Kbelami 18:0) – o to více mrzí prohra z minulého víkedndu, ale vzali jsme si z ní potřebné poučení do dnešního zápasu se Slavií.

Čeká nás 14 dní volno a další zápas bude 9.10. proti Hostivaři 11:OO na jejich hřišti.