Litice hráli na hranici svých možností – berou 3 body

U18 – 21.4.2024. hřiště Litice

Sestava:
Olda Daňhel, Michal Králík, Viktor Leun, Pepa Trnka, Matouš Vohlídka, Šimon Vohlídka, Tonda Lupač, Vašek Ševčík, Lukáš Tóth, Marek Rambousek, Jonáš Lupač, Ondra Troníček, Jakub Králík.

Marodka: Kuba Králík – kotník, Tonda Smysl – rekonvalescence po natrženém svalu, Vojta Troníček – rekonvalescence po plastice křížového vazu. Honza Ambrož, Jarda Běžel. Indisponován Olda Železník, Viktor Vlášek.

Opět v sestavě s Ondrou Troníčkem, na soupisku se vrátili z marodky Michal Bartoš a Kuba Králík.

Litice hrají o postup do final4 a dle toho zápas také vypadal. Litice po podzimních problémech nastoupili v silné sestavě a na hřišti to bylo znát. Hráli jsme pod tlakem a rozehrávka se nám nedařila. Když jsme dostali balonek k soupeřově 1/4 , byli jsme nebezpeční. Hrozili jsme zejména průniky nebo centry. Po jednom z nich – přihrávka Michala Králíka a teč Michala Bartoše jsme šli do vedení 1:0. V první půli jsme měli 2 rohy a ten druhý se  nám podařilo zužitkovat. Marek Rambousek 2:0. Soupeř ale hrozil z pressingu (ztráty balonku). Střely ale spolehlivě pokryl v brance Lukáš Tóth. Do poločasu se skóre nezměnilo. Do kabin jsme šli za stavu 2:0.

Druhý poločas Litice přidali na pressingu a my jsme poněkud ubrali na držení balonku. Ztráceli jsme lehce míček a tím se vytvářeli možnosti pro Litické. Po jedné takové ztrátě došla situace až k brankáři, kde byl faulován litický hráč – penalta 1:2. Litice stále drželi tempo doslova na hranici svých aktuálních fyzických možností. My jsme za celý druhý poločas měli 3 střely na branku (z toho 2 byly 100% šance) a jeden roh – nevyužili jsme ani jednu situaci. Soupeř naopak po sérii ztrát balonku využil šanci 2:2. konec zápasu se dohrával za tlaku Litic, který vyústil v trestný roh. První roh jsme zabránili, ale při odehrání balonku jsme opět chybovali a opakovaný roh Litice využili 3:2. V poslední minutě jsme dostali balonek k soupeřovu kruhu, přes hradbu hráčů jsme již branku neohrozili.

Odnášíme si první jarní prohru 3:2. Litice díky tomuto výsledku mají velkou šanci na playoff a i možnost být naším soupeřem.

Litice – President 3:2