U18 – final four

U18 – final four

První místo bez ztráty bodu

4.2. hala Kbely

 

Před semifinále nás čekal závěrečný trénink, který jsme díky podzimním prázdninám mohli dát v pátek dopoledne. Nácvik rohů – útočných i obranných, herních situací 5v5, 5v4, 6v5, 4v5, nájezdy, penalty, rozbor videa bylo náplní po 2,5hodiny v Průhonicích – jak se později ukázalo a ve výsledku sečetlo, investovaný čas se vyplatil.

Do kbelské haly si našlo cestu mnoho fanoušků. Někteří museli po celou dobu zápasu stát protože na ně nezbylo místo k sezení. Kluci si užili parádní atmosféru.

Sestava:

Matěj Smysl, Honza Ambrož, Vojta Troníček, Ruda Ševčík, Mirek Semrád, Lukáš Novotný, Pepa Trnka, Vojta Janů, Šimon Štěpánek, Tonda Smysl, Marek Rambousek, Jonáš Lupač

 

President – Slavia 5:4

Střelci branek:

Vojta Janů 2x

Pepa Trnka 2x

Jonáš Lupač 1x

 

Aktivní, účelový pressing po celou dobu, byl základním stavebním kamenem naší taktiky v zápase. Soupeř se ujal vedení po trestném rohu. To nás nerozhodilo. Zápas jsme otočili také po trestném rohu – krásná kombinace se třemi přihrávkami a druhý gól po zisku balonku, rychlý pas Mirka Semráda a po sklepnutí opět Vojta Janů 2:1 pro nás. Při aktivní hře jsme se nevyhnuli výpadkům v defensivním systému. Soupeř srovnal po taktické chybě naší defenzivy 2:2 a po pár minutách jsme soupeři nabídly vedeni 3:2. Skóre na naši stranu otočil po dvou rohách Pepa Trnka. Soupeř při presu našich hráčů využil výroku rozhodčích a přečíslil naši obranu 4:4. Lahůdku jsme si schovali pro vítězný gól kdy akci z naší obrany ve stylu Give and Go mezi Tondou Smyslem a Jonášem Lupačem zakončil druhý jmenovaný – nejhezčí akce final4 dne. Soupeř šel logicky do šesti (hra bez brankáře). My jsme během soupeřovi přesily v poli měly pět gólových šancí, ale prázdná branka balonky spíše odpuzovala. Konec zápasu jsme si zkomplikovali, kdy jsme čelili třem trestným rohům (jeden z nich byl po konci zápasu). Vše jsme odbránili a mohli se radovat z postupu do finále, kde na nás čekali Litice.

 

Fotky ze zápasu:

https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9422057

https://eu.zonerama.com/Sesibo/Album/9420507

 

 

President – Litice 5:3

Střelci branek:

Vojta Janů 4x

Jonáš Lupač 1x

 

Příprava na finálové utkání vlastně začalo již po posledním hracím dni základní části. Sesbíraná videa soupeřů tvořila její základ.

Zápas začal netradičně pro naše borce (poprvé ve finále, sice jsme obhajovali zlaté medaile loňského ročníku, ale loňskou sezónu se nehrálo playoff) a to hymnou. Kluci se ale nenechali rozhodit úvodem. Do zápasu jsme vlétli a diktovali tempo zápasu. Soupeř hrozil z protiútoku – při našem vysunutém pressingu a hře soupeře od půlky to bylo logické. Opět se nám vyplatil trénink rohů. 3 góly z trestných rohů po nacvičených kombinacích a dva ze hry z hole Vojty Janů určili výsledek zápasu, navíc jsme neproměnili dvě penalty (nejspíše jejich přetrénováním -😊 ). Za stavu 5:2 šel soupeř do šesti. Pár šancí si vytvořil. Snížil na 5:3 50 sekund do konce. My jsme během přesilovky opět stejně jako v semifinále pohrdly několikrát prázdnou brankou. Konec zápasu jsme zvládli podstatně lépe než proti Slavii a dovedly zápas do zlatého konce.

 

Fotky ze zápasu:

https://eu.zonerama.com/michallupac/Album/9425362

https://eu.zonerama.com/Sesibo/Album/9421159

Sestava letošních Mistrů České Republiky v halovém hokeji:

Matěj Smysl, Honza Ambrož, Vojta Troníček, Ruda Ševčík, Mirek Semrád, Lukáš Novotný, Pepa Trnka, Vojta Janů, Šimon Štěpánek, Tonda Smysl, Marek Rambousek, Jonáš Lupač, Jirka Bergman, Olda Daňhel, Viki Leun.

https://eu.zonerama.com/Sesibo/Album/9421626

 

Za poslední dvě halové sezóny jsme prohráli jediný zápas, a to první ligové kolo loňské sezóny 2021-2022. Letos jsme neztratili ani bod, ať už během přípravy s týmy naší věkové kategorie, tak i v ligové soutěži. Dobrou přípravou před sezónou byl tradičně turnaj pořádaný Bohemians, tak i turnaj mužů v Plzni pořádaný Bolevcem.

Mohli jsme těžit z možnosti střídat tři brankáře což s onemocněními a školními povinnostmi bylo důležité. Mladý Honza Ambrož zejména v prvním ligovém kole ukázal své možnosti a nezklamal, Jirka Bergman naskočil na poslední kolo základní části kdy chytal po dvou měsíční pauze – odvedl dobrou práci a udržel tým na prvním místě tabulky. Matěj Smysl zakončil svou posldní mládežnickou halovou sezónu stylově a pokud by se vyhlašoval nejlepší brankář soutěže asi by nebylo pochyb o vítezi.

Své ovoce nese již dvouletá spolupráce s atletickým trenérem Matějem Pavlíčkem.

 

Děkujeme Všem za podporu

 

Scroll to top