Konečné 3. místo má poněkud hořkou příchuť

U18 – 27.1. – hala Lokomotiva Plzeň

Sestava:
Viktor Leun, Tonda Smysl, Vojta Janů, Lukáš Tóth, Jirka Bergman, Jonáš Lupač, Tonda Lupač, Olda Daňhel, Marek Rambousek, Michael Bartoš, Vojta Janů, Šimon Vohlídka.

Příprava na klíčový zápas sezóny proběhla dle zaběhlého formátu – Trénink spolu s videem, kde jsme si ukázali situace, které chceme využít a poté jsme si je nacvičovali. Stejně tak jsme upravili náš systém bránění dle poznatků z videa.

Průběh zápasu (dění na hřišti) byl defacto očekáván. Na to co vyprodukuje Slavia jsme byli připraveni. A reagovali správně. Bohužel zápas rozhodli situace kdy jsme měli míč na své hokejce – ať už v útočné fázi nebo při rozehrávce z naší poloviny. Ale pěkně po pořádku.

Slavie se ujímá vedení po zbytečné ztrátě balonku v osobním souboji z trestného rohu již ve 3tí minutě (roh byl vyběhnutý dobře ale odražený balon za vybíhající zónu jsme nedokázali zastavit). Držíme více balon, ale balonky do útočného kruhu Slavie nemají patřičný efekt). Srovnáváme v druhé čtvrtině z hole Jonáše. Opět zbytečná ztráta balonku (roh a gól). Srovnáváme z hole Viktora Leuna po pěkné akci přes pravý mantinel.

Druhý poločas jdeme do vedení po akci Pepy Trnky 3:2 (bohužel si při této akci natrhl zadní stehenní sval a zápas nedohrál). Při následném špatném střídání (zraněný hráč se belhá na střídačku a zdravý hráč nemůže vstoupit na hřiště) – Slavia využívá díru v naší obraně 3:3. Opět jdeme do vedení 4:3 po akci Vojty Janů – penalta, střela do levého horního rohu – Jonáš Lupač. Opět nevynucená chyba – roh 4:4 (asi jediný špatně vyběhnutý roh) – 4:4. Poslední čtvrtina – soupeř využívá další zaváhání 4:5. Jonáš Lupač minutu na to 5:5. Minutu na to opět nevynucená chyba 5:6. Poslední 4 minuty jsme si vytvořili 3 šance a 2 rohy.

Bohužel jsme ani jednu situaci neproměnili a skončili před branami finále.