Extraliga muži – první kolo

Nečekaná výhra nad Slavií

V sobotu na Slavii od 11ti hodin otevřeli svoji ligovou sezónu naši muži, soupeřem jim byla domácí Slavia.

Po loňské “nováčkovské” sezóně, kdy jsme slavili 4x výhru a získali pěkných 12 bodů, se letos očekává minimálně zopakování bodového zisku – stále disponujeme mladým kádrem jehož čas teprve přijde. V sestavě chyběli zranění Lukáš Novotný a Vojta Troníček. Do sestavy se po půlroční pauze vrátil Jirka Lomský.

Matěj Smysl, Honza Rychetník, Štěpán Vavřina, Matěj Kavan, Jirka Lomský, Marek Trávník, Vojta Janů, Ruda Ševčík, Mirek Semrád, Tomáš Koucký, Vojta Šedivý, Jonáš Lupač, Kuba Rychteník, Vašek Řehák, Matouš Vavřina, Olda Daňhel.

Slavia  – President 0:1

Střelec branky:

Matouš Vavřina 1x

Do zápasu jsme šli po dvou přípravných zápasech (S Rakovníkem a Bohemians, kdy první se nám herně ndařilo a prohráli jsme, druhý jsme naši hru zlepšili a byli odměněni výhrou), které nám dodali potřebnou zápasovou praxi před ostrým startem soutěže. Slavia má před sebou historicky první účast v EHL (nejvyšší evropská klubová hokejová soutěž – něco podobného jako champoions league ve fotbale). Pro naše hráče pokud chtěli v zápase uspět výkon na hranici svých dovedností. Všichni očekávali jasný průběh ve prospěch úřadujícího mistra.

První čtvrtinu byl vidět na hráčích přílišný respekt ze soupeře – získané balonky jsme lehce odevzdávali zpět a rozehrávka také drhla – Slavia byla díky tomu hodně na balonku a vytvářela si situace v naší obranné čtvrtině, my jsme do slávistického kruhu cestu nenašli. K velkému výkonu se rozehrál Matěj Smysl – do konce zápasu udržel čisté konto a nejednou zachraňoval na poslední chvíli.

V druhé čtvrtině se naše hra zlepšila, i když Slavia stále udávala tempo hry. Nám se podařilo po brejkových situacích několikrát zahrozit, ale do střelecké pozice jsme dostávali těžce, finální fáze stále drhla.

Druhý poločas byl podstatně lepší, naše průniky jsme zakončili střelami – vše pokryl Slávistický brankář. Slavia stále měla více ze hry, trestné rohy a střely pokryl Matěj Smysl. Poslední čtvrtinu jsme využili vyloučení soupeře, po ose Vojta Šedivý, Matěj Kavan a Matouš Vavřina, posledně jmenovaný vstřelil jediný gól zápasu 5 minut do konce. Pozorná obrana již soupeře k ničemu nepustila.

Po zápase již tradiční děkovačka fanouškům a rozhovory pro televizi

fotky ze zápasu najdete zde:

Další zápas čeká naše hráče od 12:00 s Hostivaří na hřišti soupeře