Shrnutí 1. ligy mužů

Shrnutí 1. ligy mužů

1. liga mužů hala 2021-2022

Také první liga mužů se hrála na 4×15 minut. V listopadu nás čekal jeden zápas, další ligové boje až po novém roce.

 

President – Hostivař 7:2

Střelci branek:

Michal Holásek 2x

Jakub Rychetník 2x

Jan Rychetník 1x

Vojta Šedivý 1x

Mirek Semrád 1x

Výsledek může vypadat jako jednoznačný zápas, při hře na 4×15 je ale hrací čas dost dlouhý na zvrat i při pěti góĺovém manku. Nám se podařil vstup do zápasu kdy jsme první čtvrtinu vyhráli 1:0, druhou čtvrtinu 2:1, poločas 3:1 pro President. V druhém poločase jsme navyšovali svůj náskok až na 7:1. Soupeř se nevzdával a hrozil pokaždé když měl balonek, díky defenzivní práci celého týmu se, ale podařilo Hostivaři vsítit pouze jeden další gól. Konečný výsledek 7:2 byl odměnou za disciplinovaný defenzivní výkon. Do dalšího zápasu musíme přidat aktivní pressing abychom mohli být gólově úspěšnější a zároveň byli pod menším tlakem v okolí obranného kruhu. Při hře s balonkem přidat více klidu po zisku balonku a tím eliminovat nevynucené ztráty balonku.

 

Kadaň – President 7:10

Střelci branek:

Michal Holásek 2x

Matěj Kavan 2x

Tomáš Koucký 1x

Lukáš Novotný 2x

Jakub Rychetník 2x

Jan Rychetník 1x

Zapas pro nás začal velmi dobře, když už v 2.minutě Koutský vstřelil první gól utkání. Soupeř dokázal odpověď hned vzápětí a dvěma góly zapas otočil. Vyrovnat se podařilo po sérii šancí z hole Kavana. V následujících minutách pro nás začal horor. Soupeř dokázal trestat z každé minimální šance a tvrdě trestal každou naši nepřesnost. Během chvíle jsme tak prohrávali 5:2. Do poločasu jsme za stálého tlaku dokázali alespoň korigovat stav góly Novotného a Kavana na 5:4. Vstup do 2.poločasu se nám opět povedl a při hře 4 na 4 skóroval Holásek. Kadaň ještě naposledy strhla vedení na svou stranu. Naštěstí v druhem poločase dominoval brankář Smysl a pokud se balonek dostal za jeho záda, zaskočil některý ze spoluhráčů. Následovala část hry kdy se soupeř bránil a my jsme dobývali jeho kruh. Musím vyzdvihnout trpělivost hráčů při přípravě šanci, která nám přinesla dva góly Rychetniků. Nejdřív vyrovnal Jan a chvilku po něm z rohu Jakub. Soupeř stačil ještě snížit, ale dokázali jsme odpovědět rychlými góly Jakuba Rychetnika a Michala Holáska. Konec zápasu byl značně nervózní a dohrávali jsme jej ve třech mužích v poli. Na to se asi nemohl dívat Štěpán Vavřina a svým solem od branky k brance udelal tečku za zápasem.

 

President – Praga 6:8

Střelci branek:

Vojta Janů 3x

Štěpán Vavřina 1x

Matěj Kavan 2x

V zápase jsme se chtěli prezentovat agresivním pressingem a získáváním balónků již na soupeřově polovině.  Ne vždy se nám pressing podařil a soupeř si vytvářel hodně gólových situací. Sice jsme fyzicky soupeře převyšovali, ale ke gólové smršti do branky soupeře to nevedlo. První banku vstřelil soupeř, skóre jsme otočili díky dvěma gólům Vojty Janů, což bylo naposledy kdy jsme v zápase vedli. Průnikové přihrávky skrze naše presující hráče byly pro nás fatální. V kruhu jsme nebyli efektivní – zpětné přihrávky nenacházeli adresáta, trestné rohy neměli patřičný efekt. V závěru poslední čtvrtiny jsme hráli přesilovku 5 na 4, poté bez brankáře 6 na 5 ale gólově jsme se prosadit nedokázali.

 

Bolevec – President  10:5

Střelci branek:

Vojta Janů 1x

Štěpán Vavřina 1x

Matěj Kavan 1x

Jakub Rychetník 1x

Vojta Troníček 1x

Do zápasu jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení 0:1 proměněným trestným rohem. Hráli jsme dobře, vytvořili si šance, rohy – ale dobře chytající brankář vždy zasáhl, neproměnili jsme penaltu. Soupeř začal trestat naše chyby v rozehrávce a otočil na 4:1. Museli jsme přistoupit k pressingu a tím se vytvářeli šance pro brejky do naší obrany. Soupeř trestal každé zaváhání, nám se nedařilo proměňovat připravené šance. Bolevecký brankář zachytal celý zápas výborně a především díky němu bylo konečné skóre 10:5 pro Bolevec.

 

President – Litice B 5:3

Střelci branek:

Vojta Janů 1x

Štěpán Vavřina 1x

Matouš Vavřina 1x

Matěj Kavan 1x

Lukáš Novotný 1x

Poslední zápas 1.ligy mužů, po dvou porážkách jsme zakončili sezónu výhrou. Soupeř si přivezl některé hráče Áčka. Překvapivě jsme určovali až do poslední čtvrtiny tempo hry my. Dařil se postupný pressing. Vytvořili jsme si rohy a šance, bohužel koncovka nás trápí poslední 3 zápasy a dnes tomu nebylo jinak. Pohrdli jsme i penaltou. Konečně se nám dařili kombinace na jeden dotek, kterým se věnujeme poslední dva měsíce. V poslední čtvrtině jsme vedli 4:0 ale po sérii chyb soupeř snížil na 4:2, klid jsme přidali gólem na 5:2. Soupeř již pouze korigoval na 5:3

 

Celkově nám patří druhé místo za postupujícím Bolevcem. Ztrátu na něj máme 6 bodů. Celá letošní sezóna (nejspíše nejen ta) je o konsolidaci mužského týmu. Určitě nám neprospěla dlouhá herní pauza – více kjak měsíc mezi prvním a druhým zápasem. V týmu mužů hrají hráči ročníku 2003, 2004, 2005 spolu s hráči, kteří za muže hrají již delší dobu. Mladí hráči musejí přivyknout rychlejšímu a tvrdšímu hokeji, i proto se na sezónu díváme jako na cestu směrem k vyšší výkonnosti. Je nepochybné že dorostencům pomáhá hraní za muže, dodává potřebné zatížení a těžké zápasy. (Dorostenci v hale vybojovali zlaté medaile a venku jsou na druhé příčce ligové tabulky na skóre za Slavií). Když se podíváme na tabulku střelců tak téměř všichni dorostenci, kteří za muže nastoupili se gólově prosadili. 33 branek si mezi rozdělilo 12 hráčů. V zápasech kde jsme hráli o “postup“ jsme úlohu favorita nezvládli. S Pragou jsme inkasovali rychlé góly a náš “game plan“ bylo nutné změnit, i když jsme soupeře doslova mačkali góly se nám střílely těžce (výborně zachytal brankář Pragy). S Bolevcem jsme začali dobře, vedli, ale individuální chyby umožnili soupeři zápas otočit, nám opět střílení gólů dělalo problémy – pohrdli jsme i penaltou (což se nám poté stalo i v zápase s Liticemi B). Cíl halové sezóny byl splněn (muži hráli o postup do extraligy – i když postup cílem nebyl, dorostenci získali zlaté medaile, starší žáci si odnesli stříbro, všechny na sebe navazující kategorie byly úspěšné).

 

Tým mužů – hráči kteří zasáhli do ligových bojů:

Matěj Smysl – 2004

Tom Louglin

Jakub Rychetník

Jan Rychetník

Tomáš Koucký

Lukáš Novotný – 2004

Matěj Kavan

Matouš Vavřina – 2003

Štěpán Vavřina

Michal Holásek

Mirek Semrád – 2004

Vojta Janů – 2005

Vojta Šedivý – 2003

Vojta Troníček – 2005

 

Covid:

Celková situace tým mužů hodně ovlivnila. Ať už z důvodu restrikcí kdy neočkovaní nemohli halovou soutěž hrát, tak z důvodu karantén. Zejména tréninkový cyklus byl těmito faktory poznamenán.

 

Trénink:

Počet tréninků byl 3x týdně, stejný rozvrh jako tým dorostenců. Počty mužů na tréninku nebyly ale vysoké kvůli důvodům výše. K tomu se někdy přidali pracovní povinnosti. Mezi tréninkové stálice patřily: Matěj Kavan, Štěpán Vavřina (Oby hráči také chodili na tréninky s Bohemians za které je čeká v dubnu venkovní pohár mistrů). Další v pořadí Jakub Rychetník. Ostatní chodili dle pracovních a covidových možností, což na výkonnosti je vidět.

 

Herní systém:

Při hře bez balónku jsme se snažili aplikovat agresivní nebo postupný pressing.  V zápase s Pragou nás ale tento herní styl poněkud zradil, krutě jsme platili za chybičky v postavení. Při s balonkem jsme se snažili aplikovat herní kombinace cvičené v tréninku. Efektivitu to mělo až v posledním zápase, v předchozích utkáních nám vždy chyběly 1-2 kroky abychom nacvičený signál dokončili. Výhodou určitě bylo že trénujeme společně a herní situace se snažíme cvičit pro obě kategorie stejně.

 

Standardní situace:

Trestné rohy v klíčových momentech zápasu jsme neproměňovali (až na první zápas s Hostivaří, kde jsme si jimi pomohly ke gólovému odskočení od soupeře). Jelikož nás tato herní činnost trápila i v nižších kategoriích je vcelku logické že i u mužské složky na nich musíme pracovat.

Penalta je dovednost, kterou musíme pilovat. Ze 4řech 2 nedat není dobrá vizitka.

 

 

Statistika:

Hráč Góly Zelená Žlutá Červená
Kavan Matěj 6 2 1 0
Rychetník Jakub 5 0 0 0
Janů Vojtěch 5 1 0 0
Holásek Michal 4 0 0 0
Novotný Lukáš 3 0 0 0
Vavřina Štěpán 3 0 0 0
Rychetník Jan 2 0 1 0
Troníček Vojtěch 1 0 0 0
Semrád Miroslav 1 0 0 0
Vavřina Matouš 1 0 0 0
Šedivý Vojtěch 1 1 0 0
Koucký Tomáš 1 0 0 0
Celkem 33 4 2 0

 

Děkujeme fanouškům, rodičům a našim partnerům za podporu.

Scroll to top