Turnaj 17. listopadu U15

2. místo povzbuzením do ligových bojů

V neděli 20.11. se uskutečnil tradiční turnaj pořádaný Bohemians – turnaj 17. listopadu kategori U15. V hale na Chodově se sešly týmy Presidentu, Litic, Bohemians, Hostivaře, Slavie, Mnichovic, Kbel a Drážďan. Hrálo se systémem na dvě skupiny  každý s každým + zápasy o umístění. My jsme do turnaje postavily dvě kompletní pětky, které se po celý turnaj poctivě střídaly.

Naši borci si vedli na výbornou. Ve skupině jsme po dvou výhrách obsadili 2. místo a šli do semifinále proti tradičně silné Hostivaři. Náročný zápas jsme vyhráli, ve finále nás čekal tým Drážďán (soupeř s kterým jsme ve skupině prohráli 1:0). Výsledek ze skupiny se opakoval – prohra 1:0. Naši borci vybojovali stříbrné medaile.

Konfrontace se zahraničním hokejem je pro hráče přínosem (jiný herní styl, taktika – nutí hráče a trenéry se adaptovat na tyto změny). Tým Drážďan byl do 16ti let (v Něměcku mají sudé ročníky), což bylo na jejich hře znát, je potěšující že jsme se proti starším hráčům dokázali prosadit a šance si vytvořit – sice bez gólového efektu, ale akce si vysloužili potlesk diváků.

Honza Ambrož

Matěj Strnad

Ondra Troníček

Vašek Ševčík

Šimon Vohlídka

Tonda Lupač

Matouš Vohlídka

Olda Železník

Tonda Smysl

Marek Rambousek

Vojta Moučka

Na závěr je na místě poděkovat týmu Bohemians za uspořádání turnaje, kdy při aktuální situaci v oblasti nákladů je věc nelehká, také s ohledem na konkurenční SUDA cup pořádaný ve stejném termínu v Hradci Králové.