První jarní zápas mužům vyšel na výbornou

První výhra nad klokany po dlouhé době

Muži HC President vstoupili do jarní části sezóny velmi cenným vítězstvím 4:2 nad úřadujícím mistrem HC Bohemians. Stav utkání byl v jednu chvíli dokonce 4:0 pro President, soupeř pak snížil z penalty na 1:4 a krásným beckhandovým úderem pod břevno na 2:4.

Jakub Rychetník 2x
Matouš Vavřina 2x
Matěj Smysl, Marek Trávník, Mirek Semrád, Lukáš Novotný, Vojta Janů, Honza Rychetník, Jonáš Lupač, Matouš Vavřina, Rudolf Ševčík, Jakub Rychetník, Vašek řehák, Viktor Leun, Olda Daňhel.

Tým HC President nastoupil pod vedením nové trenérky Karolíny Kříženecké, která krátce zhodnotila první “ostrý” zápas na presidentské lavičce. “V přípravě jsme měli možnost sehrát dvě utkání, proti Hostivaři a Rakovníku. I když jsme oba dva zápasy prohráli, vyzkoušeli jsme si nový herní systém a vychytali nedostatky. V utkání proti Bohemce jsme pak zkombinovali nový a původní zažitější herní systém.” Tým se od začátku sezóny zaměřil zejména na zlepšení obranných činností a v zápase s Bohemkou to bylo znát. “Velký posun jsme udělali ve zdvojování hráčů, aktivním bráněním před kruhem a také v sebedůvěře hráčů. Vycházelo nám i přečíslení v útočné čtvrtině soupeře.” Karolína velmi úzce spolupracuje s trenérem dorostu Petrem Troníčkem, který tým mužů vedl před ní. “Snažím se navázat na dobré návyky hráčů a přinést do týmu nové prvky.” HC President čeká nyní série těžkých zápasů se silnými soupeři. “Kluky musím opravdu hodně pochválit. Byl to parádní týmový výkon založený na dodržování domluvené taktiky a podpořený obrovským nasazením každého na hřišti. A to i přesto, že se několik hráčů potýká s vleklejšími zraněními. Je před námi ještě hodně práce, ale to je to, co nás požene dopředu.”

Presidentské góly:

Fokty ze zápasu od pana Lupače (děkujeme)