U15 – 18.5.2024 – Hřiště Hostivař

Sestava:
Matěj Strnad, Šimon Vohlídka, Matouš Vohlídka, Olda Železník, Tonda Lupač, Vojta Moučka, Jakub Ševčík, Michal Krnáč, Ondra Troníček, Vašek Ševčík, Honza Ambrož

V sestavě tentokráte chyběl Viktor Vlášek, který celý týden strávil na škole v přírodě a proto nebyl nominován.

Čekal nás první tým tabulky a ohlasy fanoušků před zápasem nevyznívaly příliš optimisticky.

První čtvrtinu začal lépe soupeř. Ujal se vedení 2:0. Nejdříve z akce po pravé straně a odraženém balonku trefil volnou branku hostivařský hráč.  V té samé minutě druhý Hostivaře padl z trestného rohu. Zlepšili jsme rozehrávku, v desáté minutě po úniku, skóroval Matouš Vohlídka. Náš press přinášel šance, které přímo volali po gólech. Na hřišti byl pouze jeden tým, směrem dopředu jsme byli nebezpeční, bohužel bez gólového efektu. Do přestávky jsme šli se skóre 2:1.

Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu. Srovnali jsme z hole Honzy Ambrože – nacvičená akce z trestného rohu. Stálý tlak ale další góly nepřinesl.  Kuba Ševčík, Vojta Moučka, Olda Železník, Matouš Vohlídka, Šimon Vohlídka tváří tvář brankáři úspěšní nebyli. Soupeř potrestal chybu v rozehrávce – Matouš Vohlídka si nepokryl balonek a soupeř ztrátu přetavil ve vedoucí gól. Poločas 3:2 pro Hostivař.

Třetí čtvrtina měla hororový průběh. Nedříve jsme srovnali z hole Šimona Vohlídky a jeho průniku po základní čáře (dorazil si svoji střelu) 3:3. Poté nás postihl nás doslova blackout 😊 a my inkasovali 3x.  Po této spršce jsme se těžko zvedali, ale budiž klukům ke cti že se dokázali vrátit do zápasu.

Do poslední čtvrtiny jsme doslova vlétli. Celoplošný hokej, aktivní pressing. Vašek Ševčík po sólovém úniku 6:4, bohužel soupeř po chybě v obraně 7:4. Vašek Ševčík z rohu 7:5. Další roh – Matouš Vohlídka těsně míjí branku. Několik dalších šancí jsme nevyužili. Konec zápasu s konečným skóre 7:5 pro Hostivař.

Předvedený výkon nám rozhodně dává dobré vyhlídky do posledních tří zápasů. Pokud zopakujeme stejný výkon máme velkou šanci na zisk bodů.

Další zápas nás čekají Mnichovice od 18:00 na Slavii

Hostivař – President 7:5