U18 – poslední kolo základní části

Druhé místo po základní části, v playoff nás čeká Slavia

U18 – 5.5.2024. hřiště Slavia

Sestava:
Olda Daňhel, Michal Králík, Viktor Leun, Pepa Trnka, Olda Železník, Tonda Lupač, Vašek Ševčík, Jirka Bergman, Marek Rambousek, Jonáš Lupač, Tonda Smysl, Jakub Králík, Jarda Běžel, Lukáš Toth, Honza Ambrož.

Marodka: Vojta Troníček – rekonvalescence po plastice křížového vazu.

Druhý zápas v řadě kdy máme k dispozici všechny hráče. Naším soupeřem je první tým tabulky Mnichovice. Náš poslední zápas na podzim skončil remízou 2:2.

Do zápasu jsme lépe vstoupili my. Do vedení nás dostal tečí Marek Rambousek – 1:0. Na 2:0 zvýšil po sólovém úniku Pepa Trnka. Poté se dostali ke slovu Mnichovice – 1:1 z opakovaného rohu (3x) a 2:2 z dorážky před brankou. První čtvrtina skončila 2:2. V druhé čtvrtině gól nepadl i když šance byly na obou stranách. Poločas skončil 2:2. Měli jsme vysoký poměr ztracených balonků oproti získaným což umožnilo Mnichovicím být více na balonku.

Klíčová situace zápasu byla na začátku třetí čtvrtiny, kdy po liknavé obraně získal soupeř roh. Jirka Bergman měl během rohu 3 zákroky, kdy každá střela mohla skončit gólem. Situaci jsme přečkali a šli do vedení. Jonáš Lupač 3:2 po zisku balonku a protiútoku, Michal Bartoš 4:2 po centru Oldy Daňhela a kulečníku o tyčku. Mnichovice snížili na 4:3 po chybě v rozehrávce a nezachycení protiútoku. Celkově jsme měli ve třetí čtvrtině problém s rozehrávkou a dostávali se díky tomu pod tlak Mnichovic. Opět poměr ztrát oproti zisku byl vysoký.

Rozehrávka se nám stále nedařila – chyběla podpora zálohy. Z několika šancí, po zisku balonku,  kdy jsme 3x běželi sami na brankáře (jednou jsme trefili tyčku prázdné branky, jsme dorazily jednu situaci po zisku balonku do branky – Jarda Běžel 5:3. Mnichovice zbraně nesložili a opět Honza Slavíček snižuje na 5:4 (autor hattricku), po naší liknavosti v obranné části. My jsme nevyužili trestný roh – chyběl kousek, aby situace skončila gólem, soupeř nevyužil trestný roh. Konec zápasu – posledních 30 sekund, se odehrál na soupeřově polovině.

Slavíme výhru 5:4, jsme jediní, kteří Mnichovicím sebrali body – a to 4 (remíza, výhra). Z druhého místa tabulky jdeme do playoff proti pražské Slavii, která si pohlídala třetí místo tabulky výhrou nad Pragou 4:2.

President – Mnichovice 5:4